sadsad x
asdasd
-tr
-tr

Ramazan Hazırlıkları

20 Nisan 2020
Ramazan Hazırlıkları

RAMAZAN HAZIRLIKLARI

İftarıyla, sahuruyla daha bereketli ve daha verimli günlerin bizleri beklediği Ramazan ayından önce ne gibi hazırlıklar yapmalıyız sizler için kısaca derledik...

Ezan okunduğu zaman hurma, zeytin veya su ile başlanılan yemek genellikle hazmı kolaylaştırması için bir kase çorba ile devam eder. Bazı yörelerde ilk iftarda “tutacağız” manasına  gelen Tutmaç Çorbası, sahurda ise “eriştik” diye Erişte pişirilir. 

Özellikle sahurda pratik olması için önceden hazırlayıp buzdolabına kaldırabileceğiniz paçanga veya rulo börek gibi alternatifler ile daha hızlı sofralar kurabilirsiniz. Ayrıca kurubaklagilleri de önceden haşlayıp saklayarak; piyaz yapabilir veya salatalara ekleyebilirsiniz.  

Bolluk ve bereketin sembolü Ramazan ayında sofralarınızda da bereketi yakalamak için israftan kaçınmak için iyi planlanmış bir alışveriş yapmak önemli. Oruçlu iken yapacağınız alışverişin zor olacağı göz önünde bulundurulursa; uzun raf ömrü olan ürünleri ve özellikle kurubaklagil, sıvıyağ gibi taşıması zor olan ürünleri önceden satın alabilirsiniz.

Şimdiden tüm gönüllerin Mevla’ya yöneldiği Ramazan ayının tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diler, sağlık ve huzur içinde bol bereketli bir ay geçirmenizi temenni ederiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.