sadsad x
asdasd

Aromaterapi ile Bağışıklığımızı Güçlendirmeye Destek

02 Nisan 2020
Aromaterapi ile Bağışıklığımızı Güçlendirmeye Destek

Aromaterapi ile bağışıklığımızı güçlendirmeye destek

 Bağışıklık sistemi; vücudun enfeksiyonlarla mücadelesine yardımcı olan doğal savunma sistemidir. İşte bu yüzden bizi sağlıklı tutan bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz çok önemlidir.

Biyolojik ve doğal temele dayalı tamamlayıcı tıbbın bir alt kolu olan Aromaterapi, bitkilerden elde edilen esansiyel (uçucu) yağlar ve taşıyıcı (sabit, baz, sıkma) yağlar olmak üzere bu bitki yağlarının fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyileşmeye yönelik tedavisinde kullanılmasıdır. Aromaterapide kullandığımız esansiyel yağları doğru ve güvenli bir şekilde kullanarak bağışıklık sistemimize destek olabiliriz.

İçinde bulunduğumuz bu süreçte bağışıklık sistemimizi desteklemek adına kullanabileceğimiz esansiyel yağlar; Okaliptüs, Çay ağacı, Nane, Adaçayı, Lavanta ve Portakal yağlarıdır. 

1) Okaliptüs uçucu yağı: Geçmişten günümüze birçok hastalığa şifa niyetine kullanılan yağlar arasında yer almaktadır.

Boğaz ağrısı, öksürük, soğuk algınlığı, sinüzit, bronşit, mevsimler alerjiler ve baş ağrısı için kullanılır. Anti bakteriyel özelliğe sahip olmasıyla birlikte bağışıklık sistemini güçlendirme, enfeksiyonlara karşı koruma ve solunumu iyileştirme gibi faydaları vardır.

2) Çay ağacı uçucu yağı: Yeni Zelandalı gemiciler tarafından keşfedilen çay ağacı yağı birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Anti bakteriyel, anti virüs, anti mantar etkileri sayesinde enfeksiyonu bitirmede etkilidir. Bunun yanı sıra akne, soğuk algınlığı, böcek ısırıkları, kaşıntı, sinüzit, migren ve yağlı cilde iyi geldiği bilinmektedir.

3) Nane uçucu yağı: İçeriğindeki ‘Menthol’ bu harika yağa anti bakteriyel özelliğini veren bileşenidir.

Migren ağrısı, sindirim sorunları, solunum sıkıntısı, sinüzit, deri iltihapları, kaşıntı, bulantı, bitkinlik gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

4) Adaçayı uçucu yağı: Botanik adı Salvia sclarea olan Adaçayı uçucu yağı, çay ağacı ve okaliptüs gibi anti virüs ve anti bakteriyel etkiye sahiptir. Aynı zamanda ruhsal olarak arınmaya ve tazelenmeye yardımcı olur.

Astım, öksürük, boğaz ağrısı, kas ağrısı, bitkinlik, gaz sancısı ve strese iyi geldiği bilinmektedir.

5) Lavanta uçucu yağı: İsmini Latince yıkamak, temizlenmek anlamına gelen ‘Lavare’ sözcüğünden alan çok sevilen kokusu ve iyileştirici etkileriyle geçmişten günümüze en çok kullanılan uçucu yağlardandır.

Yapılan birçok araştırma Lavanta uçucu yağının beden-ruh ve zihin üzerindeki önemli etkilerini ortaya koymaktadır.

Sakinleştirici, gevşetici, anti bakteriyel, anti mantar, anti virüs etkilerinin yanı sıra uykusuzluk, migren, alerji, dermatit, kaşıntı, ağrı ve strese karşı etkili olduğu bilinmektedir. 

6) Portakal uçucu yağı: Kış aylarının neşeli kokusu Portakal uçucu yağı, aynı zamanda bolluğun ve bereketin de sembolüdür.

Kokusu enerji, neşe ve mutluluk verirken stresi yatıştırır. Mevsim geçişlerinde dengeleyici özelliği vardır ve soğuk algınlığına karşı koruyucudur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.